Akademia Zdrowego Seniora – projekt zdrowotny dla seniorów

Opublikowane przez Kacper Stawiński w dniu

Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych rozpoczęło realizację projektu europejskiego “Akademia zdrowego seniora”. Jest to projekt skierowany dla seniorów lokalnej społeczności miasta Łódź. 

Naszym celem jest poprawienie jakości zdrowia jednej z największych grup społecznych w naszym województwie, czyli seniorów poprzez naukę o różnych dietach i ich zaletach odpowiednich do potrzeb seniora. 

Naszym zadaniem jest zebranie jednej trzydziestoosobowej grupy seniorów, którzy na początku projektu wezmą udział w spotkaniach indywidualnych z dietetykiem. Jego zadaniem zaś będzie wnikliwa analiza zdrowia seniora po przeprowadzonym godzinnym wywiadzie oraz stworzenie rekomendacji odnośnie zaleceń żywnościowych. 

W trakcie projektu seniorzy będą brać udział w 8 warsztatach, które będą skupiać się na różnorodnych dietach, korzyściach płynących ze zdrowego odżywiania. Seniorzy wezmą również udział w warsztatach praktycznych, czyli warsztatach kulinarnych, na których każdy będzie mógł popisać się swoimi umiejętnościami. Odbędą się także dwa wyjścia do restauracji, co może stać się dla nich inspiracją w przyszłości. 

Podczas realizacji projektu będziemy zachęcać seniorów do promocji zdrowego trybu żywienia swoich członków rodziny jak i rówieśników.

Projekt będzie realizowany do 31.08.2024 r.

Zapraszamy do współpracy i zapisywania się do projektu pod numerem telefonu:

509 798 490 lub mailowo: office@sla.org.pl

Projekt jest finansowany z środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Kategorie: Aktualności