Projekt „Ekologia Łączy Pokolenia”

Opublikowane przez Adamek Katarzyna w dniu

                                                                                        

Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych rozpoczyna międzypokoleniowy projekt ekologiczny „EKOLOGIA ŁĄCZY POKOLENIA”, który potrwa do 30.07.2022. Młodzi ludzie z naszej grupy i zaproszeni do udziału inni młodzi pomogą seniorom w zrozumieniu nowych zasad ekologicznego podejścia do życia i segregacji śmieci. Opowiedzą o metodach skutecznego i nie wymagającego wysiłku działaniu ekologicznym, w tym recyklingu, o oznaczeniach na opakowaniu, wytłumaczą im co oznaczają i gdzie można je znaleźć. Opowiedzą, dlaczego recykling ma sens i jak pozytywnie wpłynie na nasze środowisko. Zmotywują seniorów oszczędzać wodę i prąd, żeby ich wnukowie i następne pokolenia żyli szczęśliwie w czystym i przyjaznym środowisku. Seniorzy zrozumieją w jaki sposób mogą dbać o środowisko, segregując śmieci i oszczędzając energię. Seniorzy zaś, mając więcej doświadczenia i tendencję dbania o rzeczy, pokażą młodym jak je naprawiać , zamiast tego by wyrzucać. Nauczą młodych jak oszczędzać jedzenie i za pomocą lekcji kulinarnych podzielą się przepisami na pyszne i zdrowe dania. Opowiedzą jak np. ze starych ubrań zrobić coś nowego i atrakcyjnego, tak by użyć je ponownie. Pokażą jak naprawiać stare rzeczy, żeby służyły dłużej. Wszyscy poznają nowe zasady działań pro ekologicznych, dowiedzą się jak działa upcykling oraz jak efektywnie wdrażać recykling. Pomysły starszych będą inspirowały młodych, a młodzież pokaże seniorom, że łatwo żyć ekologicznie.

W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty dla młodzieży i seniorów dotyczące eko oznakowania, recyklingu kreatywnym, upcyklingu, ekologii w żywieniu, eko domi i eko hobby, uczestnicy warsztatów nakręcą filmiki o upcyclingu, będą quizy i konkursy z nagrodami, a na koniec opracujemy broszurę z ekologicznymi pomysłami. Projekt jest współfinasowany z Unii Europejskiej.

 

 

Najciekawsze pomysły i rozwiązania ekologiczne uczestników warsztatów zostały zebrane w dwóch foto-relacjach oraz filmikach instruktażowych dostępnych poniżej:

WYSTAWA PRAC UCZESTNIKÓW

 

https://drive.google.com/…/1mLxU8Vdp0dtlTtg98VE…/view…

 

Zapraszamy również do obejrzenia FILMIKÓW INSTRUKTAŻOWYCH DIY i wykorzystania Naszych pomysłów

w codziennym życiu: 

1_zdrowe pasty – https://youtu.be/NSdtv3JSLOw

2_eko-torby – https://youtu.be/-GRLSvhoz74

3_notesiki z odpadów – https://youtu.be/PvDDWwur5ao

4_woreczki na owoce i warzywa – https://youtu.be/KMQGSh9x6g8

5_zdrowe cuksy – https://youtu.be/jaLssIy543Q

6_torby z koszulek – https://youtu.be/j204tMlv9fg

7_mandale z płyt CD – https://youtu.be/4ao4QJMpeNc

8_opakowania na prezenty – https://youtu.be/uMdBDpGz2vg

BROSZURA EDUKACYJNA https://drive.google.com/file/d/1ClHTeBxjhZqMd5STNi_R35udE9cpOVsm/view?usp=sharing

 

Kategorie: Aktualności