Rodzina bez przemocy

Opublikowane przez Kacper Stawiński w dniu

 

Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych w lipcu 2022 r. rozpoczęło realizacje projekt pt. „Rodzina bez przemocy”. Przez 12 miesięcy będziemy działać wspólnie z rodzicami i dziećmi ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Łodzi.

Dzięki projektowi chcemy, by biorące w nim udział uczestniczki nabyły przeróżne kwalifikacje i kompetencje. Pokażemy im, jak stworzyć atrakcyjne CV, gdzie szukać pracy wykorzystując narzędzia online. Zorganizujemy symulację rozmowy kwalifikacyjnej, aby pokazać cały proces rekrutacyjny od A do Z. Dodatkowo pokażemy im, w jaki sposób mogą założyć własną firmę i jak pozyskać na nią dofinansowanie.

Uczestniczki projektu nauczą się również podczas warsztatów takich kompetencji jak np. zarządzanie budżetem domowym. Będziemy również zwracać uwagę na rozwój umiejętności miękkich: praca w grupie, kreatywność, komunikacja z innymi, asertywność.

Nie zapomnieliśmy też o młodszych mieszkańcach Ośrodka. Podczas spotkań kierowanych do dorosłych, dzieci (i młodzież) wezmą udział w rozwijających warsztatach i grach.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Projekt „Rodzina bez przemocy” jest finansowany ze środków budżetu Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Kategorie: Aktualności