Głos młodzieży ma znaczenie! Zobacz, co mają do powiedzenia uczniowie z Łodzi i Poddębic!
W ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji” młodzież wzięła udział w warsztatach, debacie z ekspertami i spotkaniach z przedstawicielami instytucji. Efektem tych działań są konkretne rekomendacje, które pokazują, jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu młodych ludzi.
Właśnie opublikowaliśmy oficjalny dokument z rekomendacjami!
To głos młodzieży o marginalizacji, alienacji, braku wsparcia — ale też o empatii, działaniach i nadziei na realne zmiany.
Co znajdziesz w publikacji?
Propozycje systemowego wsparcia psychicznego
Pomysły na wzmocnienie głosu młodzieży
Cytaty i refleksje uczestników
Wnioski skierowane do instytucji i władz lokalnych
Projekt „STOP kulturze marginalizacji” o numerze 2023-1-PL01-KA154-YOU-000134950 jest finansowany przez Unię Europejską.
„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają
poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ . Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.
Zakończyliśmy projekt „STOP kulturze marginalizacji”! Przez ostatnie miesiące wspólnie z młodzieżą z woj. łódzkiego pracowaliśmy nad ważnym tematem wykluczenia i marginalizacji społecznej. W projekcie wzięło udział aż 180 młodych osób w wieku 13–30 lat oraz Czytaj dalej…
Przekazujemy Wam kolejną publikację „Wysłuchaj i zrozum – zasady skutecznej komunikacji z młodzieżą”, która została przygotowana w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji” https://drive.google.com/…/1bErzDrsZbHWUdMAsvrK…/view… To przewodnik, który otworzy przed Wami drzwi do umiejętności, które są nie Czytaj dalej…
Zapraszamy do zgłębienia Naszej nowej publikacji „Szufladki marginalizacji – Destrukcyjne Konsekwencje Wykluczenia” , która została przygotowana w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji” https://drive.google.com/…/1RYSpmQna7WPBZXVOIwx…/view… Publikacja nie tylko analizuje trudne kwestie związane z kulturą marginalizacji, ale także Czytaj dalej…