Aktualności

„Stop kulturze marginalizacji” – zakończenie i podsumowanie projektu

Zakończyliśmy projekt „STOP kulturze marginalizacji”! Przez ostatnie miesiące wspólnie z młodzieżą z woj. łódzkiego pracowaliśmy nad ważnym tematem wykluczenia i marginalizacji społecznej. W projekcie wzięło udział aż 180 młodych osób w wieku 13–30 lat oraz przedstawiciele instytucji edukacyjnych, eksperci i edukatorzy. Co udało się zrealizować? Warsztaty z technik wywierania wpływu – jak działa na nas otoczenie i jak świadomie budować swój przekaz. Warsztaty o niebezpieczeństwach kultury marginalizacji – dlaczego wykluczenie boli i jak mu przeciwdziałać. Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – rekomendacje młodzieży i ekspertów

Głos młodzieży ma znaczenie! Zobacz, co mają do powiedzenia uczniowie z Łodzi i Poddębic! W ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji” młodzież wzięła udział w warsztatach, debacie z ekspertami i spotkaniach z przedstawicielami instytucji. Efektem tych działań są konkretne rekomendacje, które pokazują, jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu młodych ludzi. Właśnie opublikowaliśmy oficjalny dokument z rekomendacjami! To głos młodzieży o marginalizacji, alienacji, braku wsparcia — ale też o empatii, działaniach i nadziei na realne zmiany. Co znajdziesz w Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – publikacja „Wysłuchaj i zrozum”

Przekazujemy Wam kolejną publikację „Wysłuchaj i zrozum – zasady skutecznej komunikacji z młodzieżą”, która została przygotowana w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji” https://drive.google.com/…/1bErzDrsZbHWUdMAsvrK…/view… To przewodnik, który otworzy przed Wami drzwi do umiejętności, które są nie tylko kluczowe w budowaniu trwałych relacji z młodzieżą, ale także wpłyną na ich rozwój i sukcesy życiowe. To podróż po tajnikach aktywnego słuchania, empatii i tworzenia środowiska, w którym młodzi ludzie będą czuć się zrozumiani. To skarbnica praktycznych wskazówek, które Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – publikacja „Szufladki marginalizacji”

Zapraszamy do zgłębienia Naszej nowej publikacji „Szufladki marginalizacji – Destrukcyjne Konsekwencje Wykluczenia” , która została przygotowana w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji” https://drive.google.com/…/1RYSpmQna7WPBZXVOIwx…/view… Publikacja nie tylko analizuje trudne kwestie związane z kulturą marginalizacji, ale także daje nadzieję na to, że poprzez zrozumienie mechanizmów i konsekwencji tego zjawiska, możemy działać aktywnie w kierunku tworzenia bardziej inkluzywnego, sprawiedliwego i równego społeczeństwa. To zaproszenie do refleksji, dyskusji oraz inspiracji do działań na rzecz zmiany i eliminacji marginalizacji. Projekt Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – publikacja „MOC PERSWAZJI”

Zanurzcie się w fascynujący świat psychologii perswazji dzięki Naszej nowej publikacji „MOC PERSWAZJI”, która została przygotowana w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji” https://drive.google.com/…/1GalUUh2JDye_jYvg7GT…/view… Publikacja przeniesie Was w głąb sześciu kluczowych zasad wpływu społecznego stworzonych przez badacza, Roberta Cialdiniego. Jeśli interesujecie się psychologią społecznego wpływu i chcecie lepiej zrozumieć, jak działają te mechanizmy w naszym społeczeństwie, ta publikacja jest dla Was. Odkryjecie, jak reagujemy na różne techniki manipulacji społecznej, a także jakie czynniki wpływają na podejmowanie przez Czytaj dalej…

Rezultaty projektu Miedzypokoleniowy RobotArt

W trakcie realizacji projektu Miedzypokoleniowy RobotArt powstały 2 broszury dla seniorów: Broszura „Robotyka dla seniora” – z praktycznymi zadaniami logicznego myślenia, które można wykonać samodzielnie w domu z dodatkiem robotycznym – zadaniem z wykorzystaniem prostego robota KUBO. Broszura „Zapomniane techniki – makrama” – broszura zawierająca podstawowe sploty, techniki makramy, dzięki której możesz samodzielnie krok po kroku wykonać własny breloczek. https://drive.google.com/file/d/1cUw9zwFxzK-37AGSB2z3nU0Q5fBiH9wS/view https://drive.google.com/file/d/1XaejTBYkYeA7ABXGe12mEUjsAm3WAg6b/view

Ekologia ponad wszystko! Zainspiruj się do działania z naszymi filmikami

Zadbaj o środowisko, wykorzystując codzienne przedmioty w sposób, który pomoże Ci żyć bardziej ekologicznie, twórczo i świadomie! W ramach projektu „Ekologia ponad wszystko!” przygotowaliśmy dla Ciebie trzy inspirujące filmiki, które pokażą Ci, jak w prosty sposób wprowadzić ekologiczną rewolucję do swojego życia. 5 sposobów na UPCYKLING PRZEDMIOTÓW Zamiast wyrzucać stare przedmioty, możesz nadać im nowe życie! Pokażemy Ci, jak w prosty i kreatywny sposób wykorzystać przedmioty codziennego użytku, które na pierwszy rzut oka wydają się Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – DEBATA w Poddębicach

30 października odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach debata, podczas której młodzież dyskutowała o tym, czy zerwane więzi między społeczeństwem a jednostką są możliwe do odbudowania. Temat niełatwy, ale zawsze aktualny, dlatego wzbudził mnóstwo emocji u członków obu drużyn i spotkał się z zainteresowaniem publiczności. Młodzież przygotowała bardzo trafne i przekonujące argumenty, a sama dyskusja charakteryzowała się wysokim poziomem merytorycznym i kulturalnym.

„Stop kulturze marginalizacji” – DEBATA w Łodzi

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wraz z zaproszonymi ekspertami wzięła udział 30 października w debacie młodzieżowej „To Twój problem – czy zerwane więzi między społeczeństwem a jednostką są możliwe do odbudowania?” w ramach projektu „Stop kulturze marginalizacji”. W debacie wzięli udział zaproszeni eksperci: Pan Piotr Bartosiewicz – samorzecznik Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team oraz Pani Iwona Kudlińska-Chróścicka z Katedry Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem omawiali Czytaj dalej…

„Stop kulturze marginalizacji” – DEBATA w Poddębicach

Już za tydzień 30 października odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach DEBATA młodzieży z decydentami i ekspertami pt. „To Twój problem – czy zerwane więzi między społeczeństwem i jednostką są możliwe do odbudowania?” w ramach projektu „STOP kulturze marginalizacji”. Serdecznie zapraszamy ekspertów, decydentów, którzy chcieliby włączyć się w debatę z młodzieżą. Przygotowane podczas debaty wnioski i rekomendacje zostaną zamieszczone w publikacji i przesłane do urzędów, instytucji młodzieżowych. Kontakt: 509 798 490, office@sla.org.pl