Ekologia łączy pokolenia_broszura edukacyjna

Opublikowane przez Adamek Katarzyna w dniu

Broszura, którą Państwu przekazujemy powstała w ramach projektu „Ekologia łączy pokolenia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i jest efektem pracy wolontariuszy Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych oraz uczestników warsztatów międzypokoleniowych.

https://drive.google.com/…/1ClHTeBxjhZqMd5STNi…/view…

W broszurze wyjaśniamy, co możemy zrobić by być zero waste, jak włączyć oszczędzanie na własną domową miarę, jak segregować, odczytywać znaki ekologiczne, co można zrobić z pozornie domowych śmieci oraz jak przeciwdziałać marnowaniu żywności.

Na podstawie przeprowadzonych warsztatów o eko-oznakowaniach, recyklingu, upcyklingu, ekologii w żywieniu wybrane zostały najciekawsze pomysły i rozwiązania ekologiczne oraz przygotowane zostały filmiki instruktażowe DIY, do których dostęp można uzyskać za pomocą zamieszczonych w broszurze kodów QR. Zapraszamy do lektury broszury, obejrzenia filmików i wykorzystywania pomysłów w codziennym życiu.

#EuSolidarityCorps

#EuropejskiKorpusSolidarności #ProjektySolidarności #solidarność #solidarity #wolontariat #młodzież #zaangażowanie #działanie

Kategorie: Aktualności