Naturalni solidarni

Opublikowane przez Paweł w dniu

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie – „Naturalnie solidarni”  Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych, współfinansowanym przez Europejski Korpus Solidarności.

Młodzież obecnie narażona jest na silny wpływ technologii. Coraz więcej osób boryka się ze stanami depresyjnymi, niską samooceną czy samotnością. Nasz projekt skierowany jest do młodzieży, która potrzebuje oderwania się od ekranów smartfownów, tabletów i spędzenia czasu w sposób alternatywny – w kontakcie z przyrodą.

Udział w kilkudniowym programie jest całkowicie darmowy. Co się będzie działo podczas 4 spotkań?

  • Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zostaną uświadomieni czym jest fonoholizm i wzbogacą się o wiedzę dotyczącą radzenia sobie z  nadmiernym spędzaniem czasu przed ekranem telefonów. Krótkie spotkanie będzie miało charakter warsztatowy, prowadzony przez psychologa.
  • Drugie spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu, gdzie trener poprowadzi sesję relaksacyjną na świeżym powietrzu. Świetna okazja by odpocząć i poznać nowych ludzi.
  • Trzecie i czwarte spotkania odbędą się na terenie stajni – hipoterapia.

Podczas spotkań w ramach projektu młodzież biorąca udział w warsztatach z końmi może pracować nad poczuciem pewności siebie, radzeniem sobie z emocjami czy wchodzeniem w interakcje z innymi ludźmi. Dzięki tym działaniom pragniemy przybliżyć młodym ludziom naturę oraz przedstawić im pozytywne skutki obcowania ze zwierzętami i przyrodą. Mamy nadzieję iż pokazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu nakłoni młodzież do zmian nawyków i postaw, szerząc wśród rówieśników świadomość problemu społecznego jakim jest nadużywanie elektroniki.

W projekcie może wziąć udział tylko młodzież 15-30 lat. Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy, a otrzymasz kolejne informacje. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfNpD9ojK8g3C0EcXX6uFV7CDYRKzPuXKGT9eJYVWYK8jNSLQ/viewform?usp=sf_link

 

Naturalni solidarni

Naturalni solidarni

Kategorie: Aktualności