Projekt “Women in safety” – bezpieczna adaptacja uchodźczyń z Ukrainy

Opublikowane przez Kacper Stawiński w dniu

Projekt “Women in safety” ma na celu pomoc uchodźczyniom z Ukrainy w bezpiecznej adaptacji w Polsce i Europie. Przez wojnę w Ukrainie do Polski przyjechało około 2 mln kobiet z dziećmi, które uciekały przed wojną, szukając bezpiecznego miejsca na życie, pracę i studia. Ale niestety, nie zawsze udaje się uzyskać łatwą adaptację: często dla kobiet z Ukrainy nie ma pracy, lub praca nie jest zgodna z wykształceniem, w szkołach ich dzieci są ofiarami bullyingu, a same kobiety często trafiają na niebezpieczne propozycje.

Nie można zakładać, że kobiety uciekające przed wojną będą podejmować wyłącznie pozytywne i przemyślane decyzje i szukać firm i osób, które oferują im pracę, mieszkanie czy pomoc. Mimo że wojna trwa już od kilkunastu miesięcy, warto zachować czujność i skupić się na długoterminowej pomocy Ukrainkom, aby nie musiały podejmować drastycznych decyzji przekraczających granice ich bezpieczeństwa i komfortu, aby utrzymać siebie i swoją rodzinę. W naszym zespole są trzy Ukrainki, które najbardziej mają kontakt z uchodźczyniami, bo pracują w projektach z Ukraińcami i chcą im pomóc.

Uczestnictwo w projekcie trwa 10 miesięcy. W ciągu tego okresu realizowanych będzie szereg działań, w tym arteterapii, warsztaty psychologiczne, kobiece podwieczorki i inne. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jeśli spełniasz następujące kryteria:

  • jesteś kobietą z Ukrainy (opcjonalnie) w wieku między 15 a 40 lat

  • mieszkasz na terenie województwa łódzkiego

  • uczysz się/studiujesz/pracujesz/jesteś osobą bezrobotną

… zapraszamy dołączyć się do naszych stron, gdzie będzie informacja o spotkaniach i wydarzeniach:

Instagram – https://www.instagram.com/womenin_safety

Facebook – https://www.facebook.com/groups/636330902033206/

Kategorie: Aktualności